SZUKAJ
 
04
MARCA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Andrzej Duda zapowiada niższe podatki dla mikroprzedsiębiorców

Data publikacji: 2015-05-13 19:00  |  Data aktualizacji: 2015-05-13 21:52:00
Andrzej Duda zapowiada niższe podatki dla mikroprzedsiębiorców

Kampania wyborcza zaprowadziła kandydata Prawa i Sprawiedliwości do fabryki śrub i akcesoriów technologicznych. Tam właśnie Andrzej Duda zadeklarował, że będzie zabiegał o obniżenie podatku dochodowego dla mikroprzedsiębiorców do poziomu 15 procent. Dlaczego ta zapowiedź padła jednak w miejscu, które mikroprzedsiębiorstwem nie jest?


To nie jedyna z zapowiedzi rywala Bronisława Komorowskiego. – Chcę poprawy warunków inwestowania poprzez inny sposób rozliczania podatkowego. Wszystkie inwestycje rozwijające firmę w danym roku podatkowym nie będą odliczane w długoletniej amortyzacji, tylko w tym samym roku, w którym zostały dokonane – mówił kandydat PiS. Po czym Andrzej Duda dodał: – Jeżeli miałyby charakter innowacyjny i były połączone z badaniami, to proponuję, żeby można było je odliczać w podwójnej wysokości – dodał. Zapowiedział, że swoje propozycje chce przedyskutować z ekspertami Narodowej Rady Rozwoju.


Kampania przed 2. turą wyborów nabrała rozpędu. Kandydaci każdego dnia odwiedzają dziesiątki miejsc. Tego samego dnia, gdy Andrzej Duda gościł w mazowieckiej fabryce, pojawił się także na ulicach Warszawy oraz na konferencji prasowej, na której zapowiedział uruchomienie Biura Pomocy Prawnej, w którym zwykli obywatele bezpłatnie będą mogli uzyskać wsparcie w trudnych sprawach z zakresu prawa.Źródło TVP Info, Facebook