SZUKAJ
 
04
MARCA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Bp Eugeniusz Popowicz: warto być wiernym Chrystusowi

Data publikacji: 2013-12-28 14:00  |  Data aktualizacji: 2014-01-10 13:18:00
Bp Eugeniusz Popowicz: warto być wiernym Chrystusowi
By Goku122 (praca włąsna), [lic. CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Nie mam potrzeby obawiać się czegokolwiek, nie jestem sam, ale z Panem Bogiem – mówi bp Eugeniusz Popowicz, wyświęcony na biskupa pomocniczego greckokatolickiej archidiecezji przemysko-warszawskiej.


„Człowiek może być silny tylko z łaską Bożą, bez niej nic nie zrobi. Jeżeli będzie ta świadomość, że współpracuję z łaską Bożą, to Pan Bóg mnie nie opuści. Nie mam potrzeby obawiać się czegokolwiek, wyzwań czy trudności, ponieważ jeżeli będę trwał przy Bogu, On będzie ze mną” – mówił na początku swojej posługi bp Popowicz.


Greckokatolicki duchowny podkreślał, że warto być wiernym Chrystusowi i poświęcić dla Niego swoje życie. „On nam to na pewno w jakiś sposób wynagrodzi. Nie trzeba się tego bać. Tak jak powiedział Jan Paweł II podczas swojego wyboru na urząd biskupa Rzymu: „Nie lękajcie się”. Jeśli człowiek pozbędzie się strachu i w pełni przyjmie Chrystusa do swojego życia, wtedy jego wiara będzie pełna i będzie żył pełnią chrześcijaństwa. A problemy, z jakimi będzie się spotykał, nie zniechęcą go, nie odbiorą mu nadziei. Będzie miał siłę stawiać czoła wszystkiemu, bo będzie miał świadomość, że jest z nim Zbawiciel” – tłumaczył biskup.


Źródło: PCh24.pl