SZUKAJ
 
15
KWIETNIA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Chciała ośmieszyć Ordo Iuris i Stowarzyszenie Ks. Skargi - ośmieszył ją Radek Sikorski

Data publikacji: 2020-10-05 09:00  |  Data aktualizacji: 2020-10-05 13:49:00
Chciała ośmieszyć Ordo Iuris i Stowarzyszenie Ks. Skargi - ośmieszył ją Radek Sikorski
Portal Fronda opisał nieudolne ataki lewicowych pisarzy na Ordo Iuris i Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi

Portal Fronda.pl opisał niecodzienną sytuację, do jakiej doszło na video blogu byłego Marszałka Sejmu i Ministra Spraw Zagranicznych w rządzie PO-PSL Radosława Sikorskiego. Przeprowadził on wywiad z Klementyną Suchanow - tęczową aktywistką, która lansuje się na niezależną pisarkę. O tym epizodzie pani Suchanow raczej szybko będzie chciała zapomnieć. Wszystko za sprawą dociekliwości Sikorskiego, który zadał jej kilka niewygodnych pytań.

Pisząca dla Agory i współpracująca ze skrajnie lewicowymi mediami Klementyna Suchanow swoją popularność buduje na kontrowersji i prowokacji. Temu zapewne miały służyć pokazowe występy w transmitowanych na żywo protestach ulicznych, kiedy to legitymowała ją policja lub gdy szła na czele pikiet Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Jak informuje Fronda, Radek Sikorski zaprosił Klementynę Suchanow do swojego programu na blogu wideo (dumnie nazywanym przez niego Wolne Radio Europy), zapewne w celu pomocy w rozpropagowaniu jej książki „To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze”. W publikacji tej autorka współpracująca z „Gazetą Wyborczą” postawiła szereg zarzutów pozarządowym organizacjom o profilu konserwatywnym, takim jak Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, czy Instytut Ordo Iuris.

Od początku rozmowy u Sikorskiego była pewna siebie i rozbawiona, ale ta pewność słabła z każdym kolejnym pytaniem. Okazało się bowiem, że europoseł Sikorski nie zamierza jedynie przytakiwać kontrowersyjnej autorce, a jego wywody idą w kierunku ustalenia pewnych podstawowych faktów, które rzekomo miały wypływać z lektury jej książki. I tu zaczęły się wielkie problemy Klementyny Suchanow.

Indagowana o finansowanie przez Kreml pozarządowych organizacji konserwatywnych w Polsce, takich jak Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, odparła, iż dowodów na to nie ma żadnych. Uchwyciwszy się słabego argumentu, iż takie pośrednie finansowanie występowało w stosunku do działającej w Hiszpanii organizacji o podobnym profilu ideowym (prawdopodobnie chodziło o HazteOir), nie dodała jednak, że Hiszpanie jakkolwiek nie są związani z organizacjami polskimi, które opisała w swej książce – czy to Ordo Iuris, czy też Stowarzyszeniem Ks. Skargi. Wpadka nr 1 stała się faktem...

Całość opisu rozmowy można przeczytać na portalu Fronda.pl.