SZUKAJ
 
15
KWIETNIA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Czy nowa partia Nowoczesna.pl reprezentuje interesy Banku Światowego?

Data publikacji: 2015-06-03 19:00  |  Data aktualizacji: 2015-06-03 21:33:00
Czy nowa partia Nowoczesna.pl reprezentuje interesy Banku Światowego?

Ryszard Petru - na razie bez udziału innych, znanych osobistości - zwołał kongres załozycielski Stowarzyszenia Nowoczesna.pl i tym samym z rozmachem wstąpił do świata polityki. Wydarzeniu temu towarzyszą liczne pytania o to, czyje interesy ma reprezentować nowe ugrupowanie, z którym jednoznacznie kojarzony jest Leszek Balcerowicz. Warto też zapytać o stosunek inicjatywy Ryszarda Petru do rządzącej Platformy Obywatelskiej, gdyż podobieństwo programowe i powiązania personalne między obu podmiotami zdają się sugerować, że mamy do czynienia z politycznym liftingiem.


Tak jak UD przeraziła się w UW a potem w PO, tak dzisiaj PO musi znaleźć nowy szyld dla swego środowiska. Taki szyld może być jeden, albo może być kilka - koncerny spożywcze ten sam towar sprzedają pod różnymi markami. Niewątpliwie nowym szyldem dla środowiska PO mogą się stać JOW Kukiza i stowarzyszenie NowoczesnaPL.


Na stronie stowarzyszenia można przeczytać o wartościach jakie przyświecają NowoczesnejPL, jej celach i programie. Trudno nie zauważyć, że wartości wyznawane przez stowarzyszenie mają niekonkretny charakter, są frazesami, w które każdy, socjalista albo zwolennik wolnego rynku, może wpisać bliskie mu zasady, co realnie może oznaczać, że pod klasycznie liberalnymi frazesami, będzie ukryta ponura rzeczywistość oligarchicznego wyzysku, niemającego nic wspólnego z wolnym rynkiem.


Więcej w sewisie Prawy.pl