SZUKAJ
 
04
MARCA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim - moje wnioski

Data publikacji: 2021-10-23 17:00  |  Data aktualizacji: 2022-08-17 23:31:00
Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim - moje wnioski
Premier Mateusz Morawiecki przemawiający w Parlamencie Europejskim

Obejrzałem sobie całą debatę w Parlamencie Europejskim nad wyrokiem TK w Polsce. Bite pięć godzin. nie żałuję. Każdemu polskiemu patriocie rekomenduję, by sobie ją obejrzał. Jakie wnioski? PE podzielił się na dwie nierówne części. Jedna (ta większa) atakowała bezpardonowo Polskę, druga (mniejsza) jej broniła. Jedni są za europejskim superpaństwem, inni za suwerennością poszczególnych krajów.


Ci co atakowali używali ciekawych „argumentów”, nawet Jana Pawła II przywoływali, by uzasadnić konieczność likwidacji suwerenności Polski. Chwalili Polskę, jaki to dzielny naród w ciągu swej historii walczył o wolność a teraz powinien walczyć o swoje zniewolenie! A potem następował potok nienawiści, oskarżanie Polski o wszystkie możliwe zbrodnie, w tym zakaz aborcji i praw (tak, zakaz aborcji to dla tych żałosnych eurodepów to zbrodnia) i żądanie, by się z Polską rozprawić.


Rzecz jasna w tego typu żądaniach celowały eurodepy z PO, PSL, SLD oraz… hiszpańskie czerwone szczekaczki, przy nich nawet Niemcy byli umiarkowani. Swoją drogą nie ma chyba nic gorszego niż gestykulujące i rozwrzeszczane LGBT baby z Płw. Iberyjskiego…


Słuchając słowotoku tych eurodepów trzeba sobie jasno powiedzieć: demokracja wg nich to utrata niepodległości, zniszczenie rodziny, aborcja, likwidacja przemysłu i sądy złożone z czerwonej kasty wydające wyroki oo naszej myśli. Przeciw Polsce byli rzecz jasna komuniści, socjaliści i chadecy z mejnstrimowych partii, za Polską konserwatyści i zwolennicy suwerenności poszczególnych państw. (ECR, Tożsamośc i Demokracja) i wielu niezrzeszonych. Za Polską byli eurodeputowani między innymi z Austriackiej Partii Wolności, włoskiej Ligi, francuskiego Frontu Narodowego czy niemieckiej AFD, a także Fideszu.


Ataki na Polskę ze strony deputowanych do Parlamentu Europejskiego 


Nie będę tutaj zajmował się eurodeputowanymi z Polski. Wiemy jak to wygląda. Patrioci bronią suwerenności Polski,, zdrajcy chcą jej unicestwienia. Przyjrzyjmy się jednak niektórym z eurodeputowanych, którzy atakowali Polskę:

 • tow. Martin Schirdewan (Niemcy) Wnuk działacza komunistycznego Karla Schirdewana , redaktor wydawanego przez Fundację im. Róży Luksemburg (RLS) periodyku „Utopie kreativ -lewak z Die Linke. Zaatakował Polskę m.in. za newpuszczanie uchodźców.
 • Tow. Kostas Arvanitis (Grewcja) (Syriza,dawniej działacz Komunistyc\znej Partii Grecji) – w sprawie pełnej aborcji nie ma żadnej dyskusji.
 • Tow. Sira Rego -członkini Komunistycznej Partii Hiszpanii, swego czasu przeciwnej wejściu Hiszpanii do NATO
 • Malik Azmani (Holandia) -Marokańczyk broniący eueropejskiej demokracji
 • Abir al Sahlani - typowa Szwedka - muzułmanka z Iraku o prawach kobiet i LGBT hahahaha, doskonałe. Podejrzana o defraudację kasy na rzecz uchodźców….oczyszczona z zarzutów. Cóż, w interesie muzułmanów jest zjednoczona UE, jeden kalifat.
 • Guy Verhofstadt (Belgia)- zwolennik Stanów Zjednoczonych Europy, mimo że nie jest w stanie zapanować nad muzułmanami w swoim własnym śmiesznym kraiku zdobył się na oświadczenie: PIS to Targowica, przeciwko nowoczesnej Polsce Konstytucji 3 Maja
 • Diana Riber (Hiszpania) - skrajnie lewicowa separatystka...katalońska
 • Pernando Barrena (Hiszpania, separatysta baskijski związany dawniej z terrorystyczną ETA)-Polska prześladuje LGBT, nie wpuszcza biednych uchodźców. , A on wpuszcza Hiszpanów do Baskonii, tolerancjonista jeden?
 • Mikulas Peksa (Czechy, skrajnie lewacka Partia Piratów) w Polsce prześladuje się LGBT, Polska kradnie Czechom wodę w Turowie!
 • Alice Bah Kunke (Szwecja, Zieloni) rodem z Gambii: rząd polski bezczelnie kontroluje swój naród
 • Daniel Freund (Niemcy, Zieloni) jak nie przejdziemy działania, to w Polsce nie będzie czego zbierać z praworządności
 • Romana Strugariu (Rumunia, liberalna partia PLUS) Morawiecki bezczelnie kłamie, Polacy wyjdźcie na ulice.

Sojusznicy Polski na forach Unii Europejskiej 


Którzy politycy nas bronili? Trzeba tu wymienić m.in.:

 • Nicolas Bay (Francja) Ruch Narodowy-świetne wystąpienie: oni chcą słabej Polski, a TK postawił UE tam gdzie jest jej miejsce.
 • Milan Uhrik (Słowacja, niezrzeszony, wcześniej Ruch Ludowy Nasza Słowacja) -pełne wsparcie dla Polski, nie prowokujcie Europy Śr,
 • Tamas Deutsch (Fidesz, Węgry) - Jestem dziś Polakiem, w 89 roku Polacy i Węgrzy odzyskaliśmy swobodę i będziemy jej bronić, tym razem przed wami
 • Miroslav Radecovsky (Słowacja, niezrzeszony, dawniej Ruch Ludowy Nasza Słowacja)- jestem dziś Polakiem, Polska nie może sobie pozwolić na takie działania jak Niemcy także chroniące własną suwerenność tylko dlatego że ma niewłaściwy rząd z perspektywy eurokratów.
 • Maxymilian Krah (Niemcy, Afd). Polsko, ratuj własną suwerenność, ratuj Europę, jak niegdyś pod Wiedniem
 • Jaak Madison (Estonia, Estońska Kons. Partia Ludowa) bardzo rzeczowe wystąpienie pokazujące jak Estonia zabezpieczyła swą suwerenność .UE ma służyć państwom członowskim. Państwa europejskie stworzyły UE, a nie odwrotnie. UE nie jest tym samym co Europa.
 • Jerome Reviers (Francja, Ruch Narodowy) -Polska broni swej suwerenności wobec dyktatu UE, który działa wg metod stalinowskich
 • Roman Haider (Wolnościowa Partia Austrii) -KE pozwala sobie na zbyt wiele,
 • Mislav Kolakusić (Chorwacja, niezrzeszony):Polska jest w sercu Chorwatów. To co tu się odstawia, to jest proces jak z Kafki.

Mateusz Morawiecki, stanowisko Polski i debata w Parlamencie Europejskim - wnioski dla polskiego patrioty 


Skoro Polska jest ważniejsza od UE, to dobro Polski jest ważniejsze niż interes eurokratów. Możemy liczyć na to, że przeczekamy trudny czas, a następne wybory do parlamentu EU dadzą tak wysoki wynik partiom antyestablishmentowym jak Fidesz, Ruch Narodowy (Francja), Liga (Włochy)czy Vox (Hiszpania). Jeżeli tak, to należałoby tymi partiami i siłami nawiązać ścisłą współpracę. PIS jednak ma z tym problem, bo wiele tych narodowych partii jest rzekomo prorosyjskich. Uważam, ża ta kwestia nie powinna być tu decydująca. Rosja nie jest dla nas zagrożeniem takim jak UE w obecnym kształcie. To UE niszczy naszą tożsamość, wartości, społeczeństwo, gospodarkę, a nier Rosja czy Putin. Trzeba to wreszcie zrozumieć.


Niemniej uważam, że siły antyestablishmentowe nie są w stanie przejąć władzy -są za słabe. Partie te nie są w stanie wygrać i rządzić w kluczowych krajach unijnych. Może Liga wygra we Włoszech, ale Ruch Narodowy nie będzie rządzić Francją a Afd w Niemczech -kluczowych krajach UE. Mają one po 10% poparcia to jest chyba dla nich szklany sufit.


Jest zatem druga możliwość. Opuszczenie UE póki to możliwe. PIS rządzi i ma większość. Musi jednak zacząć przekonywać własny elektorat do opuszczenia UE zamiast płakać i bełkotać o Europie Ojczyzn, której ja widać chce być może 10-15 % Europejczyków (to elektorat partii antyestablishmentowych) powinien zacząć budować szerokie poparcie dla opuszczenia UE, którego celem byłoby osiągnięcie większości, dającej zwycięstwo w referendum (około 55%). Jest to możliwe, gdyby to Polexitu przekonać cały elektorat PIS i Konfederacji.


Ale pracę nad tym trzeba zacząć już dziś, by za kilka lat takie referendum było możliwe i żeby można było je wygrać, bo dziś nawet elektorat PIS jest podzielony w kwestii polexitu.


Jeśli zaś to się nie uda to trzeba mieć świadomość, do czego zmierza UE. Będzie to superpaństwo, scentralizowane i budujące nową lewacką rzeczywistóść, gdzie kościoły będą burzone, wiara zakazana, wszelkie zboczeństwa będą normą. To już się dzieje. Rzecz jasna taki stan długo się nie utrzyma.


Potem nastąpi kalifat a Polska jako część europejskiego superpaństwa będzie jedynie województwem polskim z pozycją Polaków taką, jaką mają dziś chrześcijanie w Egipcie czy Iraku. Z jasną Górą zamienioną na meczet i Polkami dekapitowanymi za noszenie nieodpowiedniego stroju, wyjętymi spod prawa ofiarami masowych gwałtów zdobywców muzułmańskich.


dr Grzegorz Wnętrzak


Źródło: Facebook