SZUKAJ
 
25
MAJA   2024
Zaproponuj artykuł
 

„Do Rzeczy” ujawnia rozmowy Kwaśniewskiego i Kalisza u „Sowy i Przyjaciół”

Data publikacji: 2015-07-07 07:49  |  Data aktualizacji: 2015-07-06 12:36:00
„Do Rzeczy” ujawnia rozmowy Kwaśniewskiego i Kalisza u „Sowy i Przyjaciół”
Jerzy Dudek / Forum

Korupcja w Ministerstwie Obrony Narodowej, zdemoralizowane instytucje państwa, afera Olina jako prowokacja, Tusk jako mściwy rudzielec – to tematy poruszane przez Kalisza i Kwaśniewskiego w nagranej rozmowie opublikowanej przez tygodnik „Do Rzeczy”.

 

6 października 2013 roku z okazji narodzin dziecka lewicowego posła Ryszarda Kalisza w restauracji „Sowa i przyjaciele” odbyło się ponad 4-godzinne spotkanie. Obecny był na nim były prezydent Aleksander Kwaśniewski, jego znajomy Włodzimierz Wapiński oraz niezidentyfikowany rozmówca. Politycy poruszali wiele tematów, w tym dotyczących problemów państwa. W rozmowie lewicowych dygnitarzy poruszono wątek korupcji w Ministerstwie Obrony Narodowej, w którą, wedle informacji Kalisza, zamieszany mógłby być były szef tego resortu – Tomasz Siemoniak.

 

- Powiem Ci jeszcze więcej i to chłopaki zobowiązuję was do tajemnicy. Całkowitej i do grobu, że jak Nosek [gen. Janusz Nosek, ówczesny szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego – red.] się po naszej wizycie w Ukrainie, na Ukrainie, w Jałcie ze mną spotkał, to on ma dowody na korupcję dużo wyżej – mówił Kalisz. Czyli? – pytał Kwaśniewski. Siemioniak co najmniej. I bardzo duże podejrzenia jeszcze wyżej – odpowiedział poseł.

 


Więcej na PCh24.pl