SZUKAJ
 
09
GRUDNIA   2023
Zaproponuj artykuł
 

Główna przyczyna śmierci na świecie? Aborcja!

Data publikacji: 2020-10-19 09:00  |  Data aktualizacji: 2020-10-19 13:53:00
Główna przyczyna śmierci na świecie? Aborcja!
Bp Ignacy Dec. YouTube/Dami Wałbrzych

W 2018 roku zabito w wyniku aborcji prawie 42 miliony dzieci. Te dramatyczne statystyki potwierdzają, że tzw. aborcja jest dzisiaj główną przyczyną śmierci na świecie. Na problem uwagę zwrócił bp Ignacy Dec podczas wykładu inauguracyjnego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Bp Dec wygłosił w Toruniu wykład inauguracyjny pt. „Stosunek do życia uniwersalną miarą cywilizacji”, w którym zwrócił uwagę na problem aborcji i postępującej liberalizacji „prawa aborcyjnego”.

– Statystyki aborcyjne w światowym wymiarze są zatrważające. Aborcja jest dzisiaj główną przyczyną śmierci na świecie. W 2018 roku zabito na świecie w wyniku aborcji prawie 42 miliony dzieci. Jeżeli przyjmiemy szacunkowo liczbę 50 mln rocznie przez co najmniej ostatnie 40 lat, to wychodzi nam porażająca liczba 2 mld dzieci zabitych przed ich narodzeniem. 2 miliardy niewinnych, bezbronnych ludzi. Dla porównania, szacunkowa liczba ofiar II wojny światowej wynosi ponad 40 milionów zabitych – podkreślił bp Dec.

Jak zauważył, do tej ogromnej liczby ofiar aborcji należy dodać też „ofiary aborcji ukrytej”, do której dochodzi podczas procedury in vitro, gdzie ludzkie zarodki są zamrażane oraz uśmiercane. – Nikt nie wie, ile ginie owych zarodków w trakcie tego procederu i ile jest aktualnie embrionów zamrożonych, gdyż liczby te nie są publikowane. Należy przypuszczać, że liczba ich jest także porażająca – dodał hierarcha.

 


Źródło: PCh24.pl