SZUKAJ
 
04
MARCA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Grzegorz Braun w drugiej turze wyborów prezydenckich poprze Andrzeja Dudę

Data publikacji: 2015-05-14 08:11  |  Data aktualizacji: 2015-05-13 22:02:00
Grzegorz Braun w drugiej turze wyborów prezydenckich poprze Andrzeja Dudę
Adam Chelstowski / FORUM

Reżyser Grzegorz Braun, którego w wyborach prezydenckich poparło 0,83% głosujących, podsumował kampanię wyborczą. Zapowiedział także na kogo głosuje w drugiej turze, wyjaśniając, że nie jest wyznawcą zasady „im gorzej, tym lepiej”.


„Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej przyznaje mi ostatecznie 0,83% głosów – na takim więc poziomie urealnia się na razie perspektywa odzyskiwania katolickiego państwa narodu polskiego na ścieżce demokratycznej. Możemy oczywiście poprawiać sobie samopoczucie przez porównanie z wynikami innych moich Szanownych Kontrkandydatów, którzy mając do dyspozycji zaprawione w bojach aparaty partyjne osiągnęli znacznie mniej, lub niewiele więcej. Ale lepiej będzie rachować własne siły na własne zamiary”  - napisał w komunikacie Grzegorz Braun.


Reżyser w 1. turze wyborów uzyskał poparcie ponad 120 tysięcy wyborców. Przy okazji podsumowania kampanii, zapowiedział także, że w drugiej turze wyborów zagłosuje na Andrzeja Dudę. "Pozostaję niezmiennie krytycznym recenzentem dotychczasowego dorobku mojego Sz. Kontrkandydata, pana Andrzeja Dudy, jak zresztą całej jego formacji politycznej. 24 maja oddam nań głos, ponieważ nie wyznaję zasady im gorzej, tym lepiej – a informuję o tym publicznie, ponieważ staram się nie być hipokrytą" - dodał Braun.Źródło: PCh24.pl