SZUKAJ
 
25
MAJA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Jarosław Kaczyński: nie rozstrzygam czy będę premierem

Data publikacji: 2015-06-05 07:40  |  Data aktualizacji: 2015-06-03 21:50:00
Jarosław Kaczyński: nie rozstrzygam czy będę premierem
Fot. pl.wikipedia.org

Ciekawego wywiadu udzielił "Gazecie Polskiej" przywódca Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Dopytywany przez Jonanę Lichocką i Tomasza Sakiewicza o to, czy w przypadku triumfu w zbliżających się wyborach parlamentarnych, obejmie stanowisko premiera odpowiedział: Nie wiem. Będzie tak, żeby było dobrze. Naprawdę nie osobiste ambicje czy nadzieje będą tu decydować. Trzeba przedstawić wyborcom ofertę, którą zaakceptują. Ale przedstawić na poważnie. Były premier i obecny prezes największego opozycyjnego ugrupowania powiedział także, że w wyborach prezydenckich Andrzej Duda dokonał rzeczy niemalże niemożliwej - wygrał elekcję, którą od początku wszyscy uznawali za rozstrzygniętą na rzecz Bronisława Komorowskiego.


Kaczyński uciął także spekulacje dotyczące ośrodka decyzyjnego w sprawie kształtu personalnego kancelarii prezydenta Dudy: Udowodnił, że w sytuacji niemal niemożliwej do osiągnięcia zwycięstwa, można odnieść sukces. I to on będzie podejmował decyzje kluczowe nie tylko dla kształtu swej kancelarii, lecz także dla przyszłego rządu.


Lider PiS przyznał, że kandydatura Andrzeja Dudy była jego osobistą koncepcją, choć sam zainteresowany przez pewien czas wahał się w kwestii przyjęcia propozycji. Nigdy natomiast nie brano poważnie pod uwagę kandydatury prof. Andrzeja Nowaka. Jest to ciekawe o tyle, że kandydaturze krakowskiego historyka media poświęciły sporo czasu, a sam zainteresowany wystosował de facto w tej sprawie list do uczestników kongresu Prawa i Sprawiedliwości, a także obszernie tłumaczył kwestię swojego potencjalnego startu w warszawskim Klubie Ronina.

 

 

Źródło: "Gazeta Polska", pis.org.pl