SZUKAJ
 
15
KWIETNIA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Krakowski MOCAK z wystawą promującą gender. Minister Fuszara patronuje

Data publikacji: 2015-04-23 08:00  |  Data aktualizacji: 2015-04-23 17:10:00
Krakowski MOCAK z wystawą promującą gender. Minister Fuszara patronuje
fot. Krystian Maj/FORUM

Krakowskie centrum sztuki współczesnej MOCAK otworzyło wystawę "sztuki", mającą sprawić, by "płeć przestała być produktem ideologicznym, a stała się indywidualną decyzją człowieka, najbliższą jego poczuciu identyfikacji”. Patronatem honorowym objęła je sekretarz stanu i pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania. Minister Małgorzata Fuszara od czasu objęcia stanowiska w 2014 roku regularnie angażuje powagę i pieniądze rządu Ewy Kopacz w projekty promujące prądy ideologiczne, dekonstruujące prawa naturalne.


Przez wieki koncepcja gender znajdowała się w rękach religii, które osobom odmiennych płci narzucały „odpowiednie” dla nich role społeczne. Trwało to na tyle długo, że w przekonaniu wielu ludzi stało się prawem natury – takie sformułowania można odnaleźć w materiałach promocyjnych wystawy. Ekspozycja ma być wystawiona w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie 15 maja i trwać do końca września.

 

Zdaniem organizatorów to religia jest odpowiedzialna za sprowadzenie kobiety do roli „płci słabszej, głupszej i podporządkowanej”.

 


Źródło: PCh24.pl