SZUKAJ
 
04
MARCA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Ks. Dariusz Oko pod sąd? Ateiści szykują pozew

Data publikacji: 2014-01-31 14:12  |  Data aktualizacji: 2014-01-31 22:05:00
Ks. Dariusz Oko pod sąd? Ateiści szykują pozew
Krystian Maj/FORUM

Tyszanin Robert Trybus szuka chętnych do pozwu zbiorowego przeciwko księdzu Dariuszowi Oko. Jak twierdzi, duchowny miał w trakcie wykładu w Pszczynie obrazić ateistów i zwolenników gender. Twój Ruch z kolei krytykuje „organizację kontrowersyjnej kampanii ideologicznej jednej opcji politycznej”.


Ks. Dariusz Oko wygłosił we wtorek wykład w Pszczynie, w którym udział wzięło około 200 osób. Spotkanie nosiło tytuł „Gender - od tolerancji do totalitaryzmu”. -- Każdy człowiek potrzebuje boga, ateista również, ale dla niego wszystko może stać się bożkiem, władza, dominacja przyjemność, także ta przyjemność seksualna – stwierdził, wskazując na podobieństwo między ideologami totalitaryzmów XX wieku a liderami „gender”. - Dzieci marksistów, zbrodniarzy to dzisiaj często genderyści – zaznaczył.


„Zbieram chętnych, aby wystosować pozew zbiorowy wobec pana księdza Oko. Chodzi o jego wypowiedź na temat tzw. „genderystów”, podczas spotkania w Pszczynie, w której twierdzi, że tzw. „wyznawcy gender” nie mają wartości etycznych tylko erotyczne” – napisał na Facebooku Robert Trybus. W rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” dodał, że pozew napisze, jak tylko… ujmie „konkretne paragrafy”. Mężczyźnie nie spodobała się uwagi prelegenta poświęcone moralnej i duchowej kondycji ateistów.

 


Źródło: PCh24.pl