SZUKAJ
 
04
MARCA   2024
Zaproponuj artykuł
 

KSM: sprzeciw wobec dyskryminacji katolików w życiu publicznym

Data publikacji: 2014-02-26 07:45  |  Data aktualizacji: 2014-02-26 11:37:00
KSM: sprzeciw wobec dyskryminacji katolików w życiu publicznym
Bł. Karolina Kózkówna, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Sprzeciw wobec dyskryminacji katolików w życiu publicznym wyraziły nowe władze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W Drohiczynie zakończyła się (21-23 lutego) Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM połączona z obradami Krajowej Rady, w której wzięło udział ponad 100 przedstawicieli z 28 polskich diecezji. W spotkaniu uczestniczył biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży.

 

Pragniemy wyrazić sprzeciw wobec prób ograniczania wolności sumienia obywateli, które odbywa się poprzez coraz wyraźniejszą dyskryminację w przestrzeni publicznej i społecznej osób deklarujących bycie katolikami. Tymczasem prawo do wolności sumienia jest zagwarantowane w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej każdemu obywatelowi – czytamy w przyjętym stanowisku.

 

Ponadto Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jako środowisko osób aktywnie angażujących się w życie społeczne i polityczne nie może zgodzić się na ograniczanie tego prawa. Dlatego KSM zwróciło się do osób mających wpływ na kształtowanie życia publicznego w Polsce, aby otwarte przyznawanie się do wyznawanej wiary nie dyskredytowało człowieka jako osoby pełniącej funkcje publiczne.

 

Podczas obrad w Drohiczynie omawiane były bieżące zagadnienia związane z apostolską, edukacyjną i organizacyjną działalnością Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na szczeblu ogólnopolskim, jak i w poszczególnych diecezjach. Poruszane były m.in. kwestie dotyczące włączenia się Stowarzyszenia w dzieło Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, propozycje działań związanych z uświetnieniem Jubileuszu 100-lecia śmierci bł. Karoliny Kózkówny, podsumowanie i perspektywy działań sportowych w KSM (Ogólnopolskie Mistrzostwa w Siatkówce i Tenisie Stołowym, Ogólnopolska Spartakiada Narciarska, Mistrzostwa Polski KSM-u w Futsalu) oraz innych działań realizowanych na szczeblu ogólnopolskim jak i diecezjalnym.

 


Źródło: PCh24.pl