SZUKAJ
 
04
MARCA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Mariusz Max Kolonko o polskim prezydencie: to mapet od rozdawania medali. Polska musi mieć dyktatora

Data publikacji: 2015-04-08 09:00  |  Data aktualizacji: 2015-04-08 12:12:00
Mariusz Max Kolonko o polskim prezydencie: to mapet od rozdawania medali. Polska musi mieć dyktatora
Mariusz Max Kolonko

Polski parlamentaryzm to „polskie seppuku” i dlatego Polacy powinni zdecydować, czy chcą „demokracji wybieranej w wyborach, w których głosy wrzuca się workami do piwnicy jak śmieci, czy „demokracji prezydenckiej”, gdzie prezydent „odpowiada przed narodem, Bogiem i historią” – rzuca w rozmowie z pismem „Do Rzeczy” znany polski dziennikarz i komentator Mariusz Max Kolonko.

 

Według niego, polski system polityczny powstał z inicjatywy „gdańskich liberałów Tuska”. „System demokracji parlamentarnej w Polsce jest tworem obcym, narzuconym przez gdańskich liberałów Tuska, którzy gdy zaczęli rządzić na początku lat 90., ustanowili ustrój III Rzeczpospolitej na wzór europejski, bo wszystko, co mieli w głowach, to ‘ani w lewo, ani w prawo, tylko prosto do Europy’” – twierdzi słynny polski żurnalista.

 

Mariusz Max Kolonko skrytykował postępowanie obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wspomniał, jak Barack Obama zgasił go, „gdy ten w Białym Domu zapytał o wizy”. „Prezydent USA w odpowiedzi podziękował za ładną choinkę”. Zdaniem Kolonko, by coś mogło się w Polsce zmienić, „Polska musi mieć dyktatora w Pałacu Prezydenckim, a nie mapeta od medali”.

 

 

Źródło: PCh24.pl