SZUKAJ
 
25
MAJA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Marsze dla Życia i Rodziny. Polska rodziną silna

Data publikacji: 2019-02-13 16:00  |  Data aktualizacji: 2019-02-13 18:39:00
Marsze dla Życia i Rodziny. Polska rodziną silna

Coroczne Marsze dla Życia i Rodziny są publicznym świadectwem podstawowych wartości ludzkiego życia od poczęcia. Są także afirmacją wartości rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci.


Z informacji portalu PCh24.pl wynika, że od 4 czerwca 2006 roku, kiedy miał miejsce pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie, jego organizacji podjęło się już ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

 

Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. W Warszawie Marsz organizuje Fundacja Centrum Życia i Rodziny, która jest jednocześnie koordynatorem i partnerem pozostałych Marszów w Polsce. Z kolei w Krakowie organizatorem marszu od początku tej inicjatywy, tj. od 26 maja 2013 roku jest Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Marsze są okazją do okazania przywiązania do wartości rodzinnych oraz poszanowania każdego życia od poczęcia aż do jego naturalnej śmierci. Mają świąteczny, radosny i afirmatywny wymiar. Dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju.

Organizatorzy, jak przekazano na stronie PiotrSkarga.pl, zapraszająserdecznie każdego kto szanuje, broni, troszczy się i docenia życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci a także pragnie silnych, zdrowych i zamożnych rodzin do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny!

 

Coroczne Marsze odbywają się w kolejne niedziele począwszy od marca do końca czerwca oraz we wrześniu. W 2019 roku główny Marsz przejdzie ulicami polskich miastw niedzielę, 9 czerwca.

Ze szczegółowymi informacjami o Marszu dla Życia i Rodziny można zapoznać się na jego oficjalnej stronie ruchu marszowego marsz.org.

 

Pełną relację z Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie z 2018 roku oraz z lat poprzednich, jak również liczne fotografie i materiał wideo można odnaleźć na portalu www.PCh24.pl.