SZUKAJ
 
04
MARCA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Mieszkańcy miasta zaprotestowali – „Nergal” nie przyjedzie na koncert

Data publikacji: 2014-01-27 07:00  |  Data aktualizacji: 2014-01-27 12:25:00
Mieszkańcy miasta zaprotestowali – „Nergal” nie przyjedzie na koncert
Adam Darski "Nergal" fot.STEPHANE MAHE/REUTERS/FORUM

Satanistyczny zespół Behemoth (jego liderem jest Adam Darski „Nergal” vel "Holocausto") nie zagra na Seven Festivalu 2014 w Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie). To efekt protestów mieszkańców miasta.

 

Organizatorzy festiwalu nie byli zadowoleni z protestów mieszkańców Węgorzewa. W oświadczeniu skarżą się m. in. na wojnę „polsko-polską”. „Ustąpiliśmy nie przed siłą argumentów, ale dla dobra naszego festiwalu, w poczuciu odpowiedzialności za to, co robimy, jako nasz sprzeciw wobec mieszania idei naszego Festiwalu w różne ideologiczne polsko-polskie swary” – poinformował w oświadczeniu Aleksander Iwaniuk, organizator Seven Festivalu.

 

Organizatorom nie spodobało się też i to, że musieli ustąpić przed „jedynie słuszną prawdą”. „W związku z zaproszeniem zespołu Behemoth na Seven Festival w Węgorzewie oraz negatywnymi emocjami płynącymi z niektórych środowisk i bezprzykładną nagonką na organizatorów tego wydarzenia, nagonką w imię jedynie słusznej prawdy, organizator w porozumieniu z zespołem odwołuje koncert” – czytamy w oświadczeniu.

 

PCh24.pl