SZUKAJ
 
15
KWIETNIA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Nie ustaje ofensywa obrońców życia - tym razem pikietowali w Radomiu

Data publikacji: 2015-04-03 08:12  |  Data aktualizacji: 2015-04-04 20:47:00
Nie ustaje ofensywa obrońców życia - tym razem pikietowali w Radomiu

We wtorkowe popołudnie 28 marca 2015 roku w Radomiu odbyła się kolejna pikieta antyaborcyjna zorganizowana przez lokalną komórkę Fundacji Pro – Prawo do życia. Wszystko działo się na placu przed miejskim teatrem, w bezpośrednim sąsiedztwie galerii handlowej, w godzinach między 15 a 16.

 

Pikietujący mieli na celu ukazanie prawdy o aborcji, przez którą dzieci, traktowane jako ludzie drugiej kategorii, są pozbawiane życia. Obecny „kompromis” aborcyjny nierzadko pozwala na zabicie dziecka z powodu samego tylko podejrzenia choroby. Rocznie w naszym kraju dokonuje się blisko 1000 aborcji powodowanych takim motywem.

 

Pikietujący młodzi działacze Fundacji Pro prezentowali dwa plakaty mówiące o aborcji eugenicznej. Przekaz jednego z nich był bezpośrednio kierowany do urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który kilkukrotnie zabierając głos w sprawie stawał po stronie obowiązującego „kompromisu”. Ponadto rozdawane były ulotki informujące o faktach związanych z aborcją. Plakaty wzbudzały spore zainteresowanie, a duża część mijających je mieszkańców Radomia wyrażała poparcie dla przeciwstawiania się aborcji. Zdarzyło się kilka przypadków oburzenia na prezentowane treści, jednak ludzie je wyrażający przechodzili pospiesznie i nie wdawali się w dyskusję, rzucając jedynie krótki komentarz.


Wybrane miejsce pikiety w sobotnie popołudnie cechuje się dość dużym natężeniem przechodniów, jednak cała akcja przebiegała bardzo spokojnie. Straż miejska zabezpieczała pikietę, ale nie musiała interweniować.

 

 

Łukasz Gruszka

Fundacja Pro-Prawo Do Życia