SZUKAJ
 
25
MAJA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Pokutny marsz różańcowy w Poznaniu

Data publikacji: 2013-12-04 12:00  |  Data aktualizacji: 2013-12-15 20:20:00
Pokutny marsz różańcowy w Poznaniu
fot. prawawielkopolska.pl

17 go listopada 2013 uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę spotkali się na Mszy św. o godz.12.30 jak zwykle w kościele Bożego Ciała. Obecność pocztu sztandarowego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” nadała szczególnie podniosły charakter tej Mszy św. Przy ołtarzu uczestniczył nasz szczególny gość, ksiądz Tomasz Jochemczyk z Włoch.

 

Wśród gości obecny był również były poseł Witold Tomczak. Ksiądz proboszcz zapowiedział, że są tu przedstawiciele Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, którzy po Mszy św. wyruszą w 14 -ym już Marszu Różańcowym. Wymienił intencję naszej modlitwy „ Z Maryją, Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich Narodu ”

 

Homilię wygłosił ks. Roman Hajduk. Nawiązał do Ewangelii św .Łukasza 21,5-19. A słowa były znamienne: „Nie trwóżcie się gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec/…/ z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa/…/ Ksiądz powiedział na koniec, że te Marsze są właśnie takim świadectwem.

 

Na zakończenie Mszy św. ks. proboszcz udzielił Krucjacie Różańcowej szczególnego błogosławieństwa na czas naszego Marszu.

 

Ten Pokutny Marsz ofiarowaliśmy w intencji wynagradzającej Maryi za niezrealizowane Śluby Jasnogórskie a dodatkowo za wszelkie zniewagi wobec Matki Bożej i Jej Syna, w tym za profanację Krzyża Świętego w Warszawie.

 

Źródło: PrawaWielkopolska.pl