SZUKAJ
 
15
KWIETNIA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Polonizacja sprostytuowana

Data publikacji: 2014-03-08 07:48  |  Data aktualizacji: 2014-03-06 16:30:00
Polonizacja sprostytuowana
Fot. kworum.com.pl

Opadły wszystkie ściemy ukrywające prawdziwy cel zadym na Ukrainie. Jewropa nie tylko nie jest zainteresowana budowaniem zaufania dla swej wiarygodności, ale nawet nie zamierza być mentorem dla "ochoty" Ukraińców w kwestii bycia częścią mentalną Europy!

 

Bogdan Dziuma

Ukraińcy w swej emancypacji narodowej są owocem Polskiej tolerancji. Wszystkie nacje wchodzące w polską strefę wpływu, posiadały przywilej budowy własnych zasobów kulturowych i intelektualnych, efekty były lustrzanym odbiciem pracy organicznej i pola działań które determinowały charakterystykę różnych grup i nacji.

Dowodem na ten bezsporny fakt jest podział na Ukrainę wschodnią i zachodnią, dorobek narodowy, substancji wszelkiej w tych dwóch obszarach. Cała bitność Ukrainy o państwowy byt oparta była w 80% na ośrodkach myśli i tradycji niepodległej w zachodniej Ukrainie. Wszystkie podejścia do własnej państwowości kończyły się fiaskiem i dopiero rozkład "bolszewii wschodniej" „narzucił" czy jak kto woli "podarował" byt państwowy Ukraińcom. Oczywiście bezspornym faktem jest że każdy naród powinien posiadać własną państwowość.

A jak to się ma do obecnej sytuacji, która ukazuje nam "bieliznę" całej ukraińskiej operacji...Tekst jest fragmentem artykułu. Całość dostępna w serwisie kworum.com.pl