SZUKAJ
 
25
MAJA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Polska będzie katolicka, jeśli nie wykorzystamy nasze dary dla intronizacji Chrystusa

Data publikacji: 2019-06-30 14:00  |  Data aktualizacji: 2019-06-29 19:19:00
Polska będzie katolicka, jeśli nie wykorzystamy nasze dary dla intronizacji Chrystusa

Bardzo ważne wystąpienie ks. prof. Tadeusza Guza podczas konferencji nt. intronizacji Chrystusa na Króla Polski, którą zorganizowało w Warszawie Radio Chrystusa Króla. Z ust znanego teologa padły pouczające słowa.

 

Ks. prof. Tadeusz Guz podczas swojej prelekcji zauważył m.in., że sam akt intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski nie może przyczynić się do wypełnienia powołania Narodu Polskiego, jeśli nie zostanie poprzedzony powszechnym dążeniem Polek i Polaków do zjednoczenia swoich zamysłów, pragnień i planów z planem Boga. „Chodzi o to by w naszej wspólnej trosce Chrystus królował w Polsce, w każdym Polaku” – zauważył teolog.

 

Jak powiedział ks. Guz, jako ludzie dysponujemy wieloma darami Ducha Świętego, z których rzadko korzystamy. Mamy bowiem dar rozumu, dar mądrości oraz swobodę kształtowania swojego sumienia.

 

Organizatorzy konferencji zadali główne pytanie w kontekście tego, czy i jak Tradycyjna liturgia, której popularność w naszym narodzie wzrasta z roku na rok, może posłużyć do realizacji faktycznej intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Do dyskusji, poza wspomnianym księdzem profesorem, zaproszeni zostali m.in. Grzegorz Braun, Stanisław Krajski i Robert Winnicki.