SZUKAJ
 
04
MARCA   2024
Zaproponuj artykuł
 

RODZINA- RODZINIE- Rodziny polskie rodzinom ukraińskim

Data publikacji: 2014-03-11 10:41  |  Data aktualizacji: 2014-03-11 15:51:00
RODZINA- RODZINIE- Rodziny polskie rodzinom ukraińskim

Caritas Polska organizuje wspólnie z Caritas na Ukrainie pomoc konkretnym biednym rodzinom, którym głód  zagląda w oczy.  POMOC w postaci paczek z Polski będzie można  adresować do  konkretnych rodzin.


Adresy mają mieć Diecezjalne Caritas. Do końca marca te paczki będą przez Polską Pocztę zwolnione z opłat (do 20 kg). Chodzi głównie o żywność o długim terminie ważności.


W akcję angażują się Caritas diecezjalne w Polsce. Dzięki nim kontakty do osób potrzebujących z parafii ukraińskich trafią do parafii polskich. Wierni przygotują paczki i wyślą je pod wskazany adres. W akcji będzie również mógł wziąć udział każdy, kto na adres pomocukrainie@caritas.pl wyśle mail zgłaszający chęć uczestnictwa w akcji. W mailu zwrotnym poprosimy o deklarację udzielenia pomocy oraz odeślemy informacje dotyczące przygotowania paczki oraz podamy kontakt na Ukrainie.


Ze względu na ochronę danych osobowych, nie możemy przekazać bezpośredniego adresu rodziny ukraińskiej. Przekazujemy jedynie jej numer identyfikacyjny, dzięki któremu paczka trafi do adresata. Do numeru dołączamy krótki opis rodziny, jaki otrzymaliśmy ze strony ukraińskiej.


Dokładne instrukcje jak przygotować i nadać paczkę można znaleźć w serwisie Solidarni2010.pl.