SZUKAJ
 
25
MAJA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Rzymskie spotkanie w sprawie homoseksualnych małżeństw. Nie było biskupów z Polski

Data publikacji: 2015-07-06 10:00  |  Data aktualizacji: 2015-07-06 12:33:00
Rzymskie spotkanie w sprawie homoseksualnych małżeństw. Nie było biskupów z Polski

Nie było Polaków w gronie biskupów, teologów i dziennikarzy, którzy odbyli w Rzymie tajną naradę przed kulminacyjnym, październikowym Synodem Biskupów o rodzinie. Rozmowa dotyczyła tego jak Kościół powinien... otworzyć się na związki homoseksualne!


Ani w gronie kapłanów, ani wśród zaproszonych gości nie było nikogo z Polski – potwierdził dla redakcji Ślubosfery Edward Pentin, dziennikarz watykanista, który dotarł do listy uczestników utrzymywanej w sekrecie narady, jaka odbyła się w poniedziałek 25 maja 2015 r. na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. W tajnym spotkaniu przed październikową kulminacyjną sesją Synodu Biskupów o rodzinie wzięli udział biskupi, teologowie i dziennikarze z Francji, Szwajcarii, Niemiec, kilku z Włoch i jeden z Argentyny. Głównym tematem narady miała być nie tylko głośna kwestia Komunii świętej dla osób w nowych związkach po rozwodzie, ale nawet otwarcie Kościoła na związki homoseksualne.

 

Swego rodzaju potwierdzeniem tego podejrzenia była wypowiedź udzielona w następnych dniach dziennikowi „Corriere della Sera” przez kardynała Waltera Kaspera. Hierarcha powiedział, że temat związków homoseksualnych zbyt długo był przez Kościół ignorowany, ale teraz znajdzie się w samym centrum kulminacyjnej sesji Synodu Biskupów o rodzinie.

 

 

Źródło: Slubosfera.pl.