SZUKAJ
 
25
MAJA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Tydzień Życia i Wolności

Data publikacji: 2021-07-07 14:00  |  Data aktualizacji: 2021-07-07 16:42:00
Tydzień Życia i Wolności
Tydzień Życia i Wolności gościł w Warszawie oraz w Krakowie

To trwało zbyt długo. Pozwoliliśmy się zepchnąć do niewidzialnego rezerwatu lockdownów, obostrzeń, kar i mandatów. Granice tego rezerwatu wyznaczał coraz większy apetyt organów i instytucji państwa na nasze prawa i wolności, a także napływający zewsząd strach. Nie dotykaj! Uważaj! Zarazisz się! Zostań w domu! Umrzesz! Trzymaj dystans! DOSYĆ TEGO!

 

Najprostszą formą dyskredytacji niebezpiecznego przeciwnika jest uczynienie zeń „szura”, „płaskoziemcy” czy „foliarza”. A każdy, kto kwestionuje konieczność pilnego szczepienia na COVID-19 bądź zasadność przymusowego zamknięcia całego narodu w domach, w zasadzie z marszu podpada pod te określenia.

 

Nie zgadzamy się na takie stawianie sprawy. Nie zgadzamy się na dalsze niszczenie społeczeństwa, Kościoła i państwa. Tydzień Życia i Wolności to było właśnie nasze głośne STOP! Podczas sześciodniowej serii konferencji dokonaliśmy rzeczowej oceny życia społecznego, religijnego i ekonomicznego w Polsce dotkniętej koronakryzysem.

 

Postawiliśmy na merytoryczne debaty i wykłady z udziałem aż czterdziestu pięciu ekspertów. Prelegenci wskazywali ukrywane fakty, logiczne interpretacje przepisów, niewygodne dla władzy wyniki badań i zakamuflowane tendencje – czyli wszystko, o czym milczy cały główny nurt mediów.


Nasi eksperci bili na alarm także w sprawie globalnych, neokomunistycznych projektów przebudowy świata, które pod pięknymi hasłami nachalnie promują najwięksi liderzy świata polityki, biznesu i mediów. Rozprawiono się z ekonomicznym lockdownem, którego skutki polscy przedsiębiorcy będą jeszcze odczuwać latami.


Odsłoniliśmy brutalną prawdę o skandalicznych rozporządzeniach władzy, podejmowanych pod płaszczykiem walki z „pandemią”, a grono wybitnych ekspertów medycyny, wirusologii i fizyki dokonało wręcz intelektualnej masakry rządowej narracji na temat koronawirusa.


Tydzień Życia i Wolności nie mógł, rzecz jasna, obejść się bez poruszenia kwestii prawa do życia. Niezwykle kompetentnie uczyniły to nasze prelegentki (co stanowi dodatkowy walor sprawy wobec tez lewicowej propagandy, jakoby kobiety gremialnie popierały aborcję). W ożywionej debacie wystawiły one szereg konkretnych recept na przekonanie młodych ludzi do obrony życia zarówno w sferze duchowej, jak i w przestrzeni publicznej.


Trzeba uczciwie przyznać, że w odkłamywaniu obecnej ponurej rzeczywistości nie byliśmy osamotnieni. Koalicję z Tygodniem Życia i Wolności stworzyli: Centrum im. Adama Smitha, Stowarzyszenie Fidei Defensor, Instytut Ordo Iuris, Centrum Życia i Rodziny, Fundacja Życie i Rodzina, Młodzież Wszechpolska, Fundacja TKL Koliber oraz Towarzystwo na rzecz Rozwoju i Inicjatyw Społecznych. Liczni członkowie i sympatycy tych organizacji wsparli nas kadrowo, organizacyjnie i promocyjnie. Dziękujemy za to.


Cały Tydzień Życia i Wolności został dzień po dniu zarejestrowany w stylu, którego nie powstydziłaby się profesjonalna ekipa telewizyjna. Tuż po jego zakończeniu, w poniedziałek 14 czerwca zanotowaliśmy sumarycznie ponad sześćset tysięcy odsłon wszystkich opublikowanych nagrań (dziś ten zasięg oddziaływania jest z pewnością o wiele większy). Wszystkie wystąpienia można oglądać na kanale PCh24.tv, do czego serdecznie zachęcamy.

 

dr Paweł Momro – publicysta i komentator polityczny (TV Trwam, PCh24.pl). Autor książek: Parlament w Polsce oraz Prezydentura polska w pierwszych latach III RP.


Artykuł został opublikowany w 81. numerze magazynu "Polonia Christiana".