SZUKAJ
 
25
MAJA   2024
Zaproponuj artykuł
 

Zbieranina u Gowina. Odrzuty z innych partii w Polsce Razem

Data publikacji: 2014-01-04 14:17  |  Data aktualizacji: 2014-01-10 12:54:00
Zbieranina u Gowina. Odrzuty z innych partii w Polsce Razem

„Są dwa rodzaje Żydów. Dobry Żyd to martwy Żyd” – o wypowiedzenie takich słów oskarżała w 2005 r. „Gazeta Wyborcza” Tadeusza Dębickiego, szefa wielkopolskiej Samoobrony. Zastępcą naczelnego wielkopolskiej „GW” był obecny wiceprezydent Poznania Dariusz Jaworski. Ten konflikt to już przeszłość. Ostatnio obaj panowie byli na założycielskich zjazdach partii Jarosława Gowina - ujawnia „Gazeta Polska”.

– Zakładamy partię po to, by przywrócić polityce jej prawdziwy sens – zapowiadał szumnie powstanie nowej jakości na scenie politycznej Jarosław Gowin podczas kongresu założycielskiego Polski Razem. I nowa jakość faktycznie jest, ale chyba nie w tym sensie, o jaki Gowinowi chodziło.

To, co dzieje się przy okazji powstawania struktur Polski Razem, wydaje się przerastać dotychczasowe standardy. Wieść, że można załapać się do ugrupowania, które będzie promowane przez media głównego nurtu, przyciągnęła zbieraninę odrzutów z ugrupowań o skrajnie przeciwnych programach. A wszystko to pod patronatem prezydentów miast powiązanych z postkomunistycznymi oligarchami.


Źródło: niezalezna.pl