Jeśli znalazłeś w sieci ciekawą informację lub komentarz, prześlij to do nas za pomocą poniższego formularza.
Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą poinformował dziś, że złoży odwołanie od decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie zdejmowania krzyży przez komendanta policji w Radomiu. Prokuratura Rejonowa w Kozienicach uznała, że komendant Karol Szwalbe nie przekroczył uprawnień, wydając takie polecenie.
Wrocławski sąd oddalił dziś zażalenie Małgorzaty Marenin, działaczki ruchu feministycznego, na postanowienie o umorzeniu postępowania z prywatnego aktu oskarżenia przeciw abp. Józefowi Michalikowi, metropolicie przemyskiemu za jego wypowiedź podczas kazania 16 października 2013 r. w katedrze wrocławskiej. Uzasadniając swoją decyzję, sąd ogłosił, że sąd rejonowy prawidłowo przeprowadził postępowanie i podjął słuszną decyzję.
„Cztery lata trwał dramat rodziny generała Andrzeja Błasika, oskarżonego przez Rosjan o picie alkoholu na pokładzie Tu-154 i doprowadzenie do katastrofy smoleńskiej. Dziś, gdy prokuratura obaliła ostatecznie rosyjskie kłamstwa, ci Polacy, bez których haniebna prowokacja Moskwy byłaby niemożliwa, nie poczuwają się do winy” – czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.
Ks. prof. Jan Guz w tekście dla „Naszego Dziennika” napisał, że aneksja Krymu przez Rosję powinna skłonić kraje do prawno-moralnej refleksji i powrotu do prawa naturalnego jako podstawy dla relacji między narodami.
Prowadzona przez jezuitów Akademia Ignatianum w Krakowie nie udostępni sali na organizowaną przez eurodeputowanego PiS, prof. Ryszarda Legutkę konferencji na temat gender.
Nie bez powodu publikujemy właśnie teraz artykuł ze stycznia 2013 roku. Autor zwrócił uwagę na kilka newralgicznych aspektów polskiej armii, które nie interesowały specjalnie polskich władz aż do kryzysu na Ukrainie. Autor zadał proste pytanie: jak wygląda aktualne bezpieczeństwo Polski na wypadek napaści militarnej gdy chodzi o siłę bojową Polskich Sił Zbrojnych? Okazuje się, że niestety źle, a nawet bardzo źle.
Każdy ustrój polityczny posiada własną formę legitymizacji, która uzasadnia jego istnienie. Ma ją również demokracja, która jest przedstawiana, jako „rządy większości”, choć bardziej pasuje do niej określenie „tyrania większości”. Jej podstawą jest procedura wyborów, których wyniki są ważne niezależnie od występującej frekwencji. System demokratyczny można jednak traktować, jako „tyranie mniejszości”, jeśli większość obywateli nie uczestniczy w wybieraniu władz.
Copyright © 2013 by PolskaKatolicka.pl - Aktualne wydarzenia w polityce, artykuły polityczne, wiadomości z Polski