Jeśli znalazłeś w sieci ciekawą informację lub komentarz, prześlij to do nas za pomocą poniższego formularza.
Zwalanie pomników, cenzurowanie idei i poglądów przodków… Trwa walka ze śladami przeszłości, a rewolucjoniści spod znaku chcą zerwać wszelką więź z tym co dawne. Ich zdaniem w pamięci tkwią zaklęte „demony przeszłości”. Rozwiązaniem ma być „cancel culture”. Trend ów dotknął ks. Piotra Skargę, który swoimi dokonaniami zyskał miano Kaznodziei Narodu.
Jak zauważyliśmy w części pierwszej, źródłem coraz liczniejszych przestępstw wobec duchownych i świeckich katolików, a także ataków na mienie kultu religijnego, są specyficzne przestrzenie, w które osobowe zło wkracza z całą swoją mocą, manipulując człowiekiem i wykorzystjąc go jako nosiciela satanistycznej agresji. I taką właśnie przestrzeń stanowi sprawa ochrony ludzkiego życia, przeciwko której występują zwolennicy aborcji i eutanazji. Ich ślepy radykalizm w połączeniu z agresją wobec Kościoła i wszystkiego, co kojarzone z chrześcijaństwem, tworzy krwawe i drastyczne precedensy. Dwa z nich opisujemy poniżej.
Kościół żywy, przypominający o zwycięstwie Chrystusa i Jego nauki, jest nie do zaakceptowania przez tych, którzy opowiedzieli się za cywilizacją śmierci. Część z nich jawnie przyznaje się do posłuszeństwa diabłu, naznacza się symboliką uznawaną przez środowiska satanistyczne i walczy z wszystkim, co chrześcijańskie. Odpowiedzią na agresję z piekła rodem są ruchy i organizacje świeckich katolików, takie jak Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi, które prowadzi media katolickie, twardo broniące wiary i wartości naszej cywilizacji.
Śluby Jasnogórskie to nadal niespełnione zobowiązanie naszego narodu. W XXI wieku na płaszczyźnie społecznej podejmowane były próby ideowego i duchowego powrotu do tych przyrzeczeń. Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi stawia celną diagnozę stanu “polskiego ducha” w kontekście współczesnego kryzysu – także tego związanego z koronawirusem i nowym światowym układem sił.
ONZ w dokumencie "Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030" przedstawia 15 celów zrównoważonego rozwoju oraz 169 związanych z nimi zadań. Wyraźna jest w niej perspektywa laicka i progresywistyczna. Co więcej, to zakrojony na szeroką skalę dokument nakierowany na zmianę stanu świata.
Odszedł do Pana poeta nie tylko niezłomny w odniesieniu do własnej drogi życiowej i wyznawanych poglądów. Odszedł wieszcz podnoszący na duchu miliony polskich patriotów, mobilizujący i wołający do sumień Polaków. Był jak połączenie Sługi Bożego księdza Piotra Skargi z Juliuszem Słowackim. I najlepsze w jego twórczości jest to, że pozostał nim nadal, pomimo tego, że spogląda na nas już z tamtego świata. Wiersze Rymkiewicza są bowiem ponadczasowe, odporne na oddziaływanie teraźniejszości.
Plany władz miasta Krakowa oburzyły nie tylko mieszkańców Małopolski, ale też i wielu zwykłych Polaków. Dlatego też coraz szersze kręgi zatacza społeczna mobilizacja w obronie pomnika ks. Piotra Skargi. Mnożą się listy otwarte w obronie pomnika i samej postaci Piotra Skargi, a pood internetową petycją w tej sprawie podpisało się już blisko 10 tysięcy osób.
Copyright © 2013 by PolskaKatolicka.pl - Aktualne wydarzenia w polityce, artykuły polityczne, wiadomości z Polski