Jeśli znalazłeś w sieci ciekawą informację lub komentarz, prześlij to do nas za pomocą poniższego formularza.
To trwało zbyt długo. Pozwoliliśmy się zepchnąć do niewidzialnego rezerwatu lockdownów, obostrzeń, kar i mandatów. Granice tego rezerwatu wyznaczał coraz większy apetyt organów i instytucji państwa na nasze prawa i wolności, a także napływający zewsząd strach. Nie dotykaj! Uważaj! Zarazisz się! Zostań w domu! Umrzesz! Trzymaj dystans! DOSYĆ TEGO!
Propaganda ideologii gender nie ustaje w czasach koronakryzysu. Tzw. edukatorzy seksualni oraz propagatorzy seksualizacji dzieci od pierwszych lat szkoły podstawowej lub nawet przedszkola starają się wykorzystać tryb nauki zdalnej do wchodzenia w kontakty z uczniami. Propagatorzy aborcji z kolei wyciągają dzieci na spotkania rzekomo poświęcone prawom człowieka i konstytucji. Jak radzić sobie z tymi patologiami, toczącymi naszych najmłodszych bliźnich? Ciekawych recept podczas Tygodnia Życia i Wolności dostarczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.
W programie telewizyjnym "Na straży" red. Paweł Chmielewski odniósł się do postulatów forsowanych przez lewicujący "Tygodnik Powszechny". Pismo to, które niezmiennie określa się jako katolickie, opublikowało wywiad red. Artura Sporniaka z teologiem Józefem Majewskim. Treść ta budzi zarówno skrajne zdumienie, jak i niepokój, gdyż hasła kompletnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła Katolickiego rzuca się tu katolikom jako postulaty "demokratyzacji" wspólnoty.
Kształtowanie opinii publicznej jest od kilku już dekad główną przestrzenia konfliktu aksjologicznego; te zwycięstwa i porażki rozstrzygają o tym, jaki kształt przybierze polityka państwowa i konkretne projekty legislacyjne. Lobby proaborcyjne ma swoją globalną agendę, w którą bezpośrednio uderzył sukces obrońców życia z października 2020 roku. Po pół roku od tych wydarzeń okazuje się, że konflikt ten wkracza w zupełnie nowy etap.
Był tytanem intelektu. Wskazywały na to nie tylko jego liczne dzieła, czy też oratorskie popisy w obecności króla, posłów i senatorów, ale nawet zbadany naukowo pośmiertnie mózg ks. Piotra Skargi, który cechowały wybitne rozmiary i waga. W całej wielotomowej, wiekopomnej spuściźnie królewskiego kaznodziei warto rozejrzeć się za myślami, które mogą być patriotycznym drogowskazem dla współczesnych. Takich 5 cytatów postanowiliśmy wybrać z twórczości Skargi i opublikować w tym artykule.
Dziś zamiast komentarza, newsa czy omówienia, modlitwa. Ale za to wyjątkowa modlitwa. Antyfona do Matki Najświętszej. Modlitwa i zarazem pieśń. Uwielbienie i jednocześnie wołanie o pomoc. Jakich słów byśmy nie użyli, Maryja zna nasze myśli i intencje, z którymi do niej się zwracamy. Najważniejsze to zacząć. Otworzyć usta i w ciszy lub nagłos zawołać do Matki Chrystusa. Ona nas usłyszy i wysłucha.
Wielki Post został ustanowiony w Kościele bardzo wcześnie, bo w II wieku po Chrystusie. Początkowo trwał bardzo krótko. Tertulian, rzymski pisarz chrześcijański, żyjący w II w., zamieszcza w swych pismach wzmianki o liturgii dwudniowego wówczas postu poprzedzającego Wielkanoc, obowiązującego w Wielką Środę i Wielki Piątek. Święty Ireneusz pisze o tygodniowym Wielkim Poście odprawianym w Galii, około 190 r. Stopniowo zwiększano czas jego trwania.
Copyright © 2013 by PolskaKatolicka.pl - Aktualne wydarzenia w polityce, artykuły polityczne, wiadomości z Polski