Jeśli znalazłeś w sieci ciekawą informację lub komentarz, prześlij to do nas za pomocą poniższego formularza.
Bardzo ważne wystąpienie ks. prof. Tadeusza Guza podczas konferencji nt. intronizacji Chrystusa na Króla Polski, którą zorganizowało w Warszawie Radio Chrystusa Króla. Z ust znanego teologa padły pouczające słowa.
Każdego roku w Wielkim Poście ta grupa duchownych przyciąga szczególną uwagę wiernych. To pełne tradycji i umiłowania Chrystusowej ofiary bractwo kapłanów, które w każdy piątek Wielkiego Postu odprawa specjalne nabożeństwo pasyjne w kościele Franciszkanów w Krakowie.
Wychowywać dzieci w zgodzie ze swoim sumieniem i poglądami? Nam Polakom wydaje się to oczywiste, ale nie jest to możliwe chociażby w Niemczech. Dziennikarze portalu PCh24.pl donoszą, że niemieckie małżeństwo Irene i Heinrich Wiens miało olbrzymie problemy z prawem tylko dlatego, że… nie chcieli posyłać swoich dzieci na lekcje edukacji seksualnej.
Dawniej sprawy płci ani nie prowadziły do nadmiernego krzyku, ani nie prowadziły do tysiąca moralnych dylematów. Dziś lewicowa ideologia próbuje stawiać ludzi przed fałszywym i absurdalnym w gruncie rzeczy wyborem: jaka jest moja płeć? Ale co tu wybierać?
Czy możemy oczekiwać od Kościoła zaangażowania w politykę? A jeśli tak to po której stronie sporu politycznego powinien on zając miejsce? Takie pytania stawia sobie rzesza publicystów. Czy jednak pytania te są właściwe.
Jak często się mylnie sądzi - Sobór Watykański II ustalił nowy ryt liturgii, który zstąpił Mszę Świętą Trydencką, zwaną też przedsoborową. Tymczasem nie została ona zniesiona, a dokument Benedykta XVI z 2007 roku Summorum Pontificum potwierdził ten stan rzeczy. Poza kilkoma uwagami, takimi jak możliwość wyznaczenia przez biskupów kapelanów przygotowanych do sprawowania tej mszy czy apel do proboszczów, by nie odmawiali wiernym sprawowania tradycyjnej liturgii przy okazji udzielenia sakramentów, dokument nie zmienia niczego w samej Mszy Trydenckiej. Czym różni się mszał według "nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego" od powszechnie sprawowanej mszy posoborowej?
Śmierć słynnego psychoanalityka Zygmunta Freuda we wrześniu 1939 roku po raz kolejny rzuciła światło na jego osobowość i doktrynę. Ta ostatnia cieszy się opinią szczególnie wybitnej. Jednak pozostaje ona praktycznie nieznana w aspektach, w których sprzeciwia się rozumowi. Krótkie zgłębienie psychoanalizy i jej błędów pozwoli na lepsze poznanie Freuda.
Copyright © 2013 by PolskaKatolicka.pl - Aktualne wydarzenia w polityce, artykuły polityczne, wiadomości z Polski